Opis - Portfele inwestycyjne
 
 
Czym są portfele inwestycyjne?
Optymalne łączenie instrumentów finansowych w celu otrzymywania ponadprzeciętnych zysków
i ograniczania ryzyka jest jednym z najtrudniejszych zadań, z którymi borykają się inwestorzy. Konstrukcja odpowiedniego zestawu inwestycyjnego zajmuje zazwyczaj dużo czasu i wymaga niezwykle rozległej wiedzy o rynku oraz skomplikowanych analiz. W odpowiedzi na potrzeby Klientów, którzy nie mogą sobie pozwolić na tak dokładne analizy, nasi eksperci skonstruowali gotowe strategie i portfele inwestycyjne.
 
Portfele inwestycyjne to flagowy produkt Raiffeisen Brokers, którego celem jest
wspomaganie procesu inwestycyjnego ? prowadzonego zarówno przez inwestorów początkujących,
jak i tych z większym doświadczeniem. 
W ofercie Raiffeisen Brokers znajdują się portfele inwestycyjne o bardzo różnym profilu ryzyka, potencjale zysku i okresie inwestycji. Oferta portfeli jest ciągle rozwijana i modyfikowana w celu świadczenia usług jak najlepiej dopasowanych do bieżących potrzeb Klientów.
 
Rodzaje portfeli inwestycyjnych
Poniższy wykres przedstawia modelowe portfele Raiffeisen Brokers na tle innych produktów inwestycyjnych i bankowych, uszeregowanych wg relacji ryzyka do zysku. Im wyższy oczekiwany zysk portfela, tym wyższe ryzyko.
 
 
 
 
Poniższy wykres przedstawia modelowe portfele Raiffeisen Brokers na tle innych produktów inwestycyjnych i bankowych, uszeregowanych wg relacji ryzyka do czasu inwestycji. Im portfel jest bliżej prawej strony wykresu, tym dłuższy jest preferowany czas inwestycji. Natomiast im portfel jest wyżej na wykresie, tym większą zakładaną zmiennością się charakteryzuje.